Yeni dostluklar, başarılar ve hedefler #2014

Yeni dostluklar, başarılar ve hedefler #2014

0 Flares Filament.io 0 Flares ×

Yıllık gelişmelere bakarak bir sonraki senenin hedeflerini koymak mesleğimin bir parçası. 2015 kişisel hedeflerimi doğru koyabilmek için de 2014 yılını gözden geçirdim.

2014 yılı yeni arkadaşlıklar / dostluklar kurduğum bir yıl oldu. GroupM’de birlikte güzel başarılara imza attığım ekip arkadaşlarım, Aykut’un başlattığı Techmeetup dostluklarım, koşu macerasında birlikte yol aldığım arkadaşlarım…

Techmeetup bize birlikte vakit geçirmekten hoşlandığımız kişilerle, kaliteli vakit geçirmek için bir fırsat oldu. Hepimiz çok yoğun çalışırken arada yaptığımız kaçamak etkinliklerde sohbet ettik, sektörü ve gelişmeleri değerlendirdik. Bir süre sonra ekip birbirine o kadar ısındı ki toplanmak için etkinlik yapmaya gerek kalmadan ev partileri, doğa gezileri… düzenlemeye başladık.

GroupM’de aramıza yeni katılanlar ve ayrılanlar oldu. Bazıları ile o kadar güzel dostluklar kurdum ki =))

2014 kariyerimde daha fazla sorumluluk almak istediğim bir yıldı. Kendimi iyi hazırladığımı düşünüyordum. Eksikliklerim vardı, biliyordum ve kendimi geliştirmekte kararlıydım ve Ağustos ayında GroupM’de Search Manager pozisyonuna yükseldim. Ben olarak başarmanın anlamını yitirdiği, biz olarak başarmanın değerli olduğu bir süreç başladı benim için :)

Bahçeşehir Üniversitesinde Yelda Erciro ile birlikte SEM eğitimleri vermeye başladım. Yelda hanım öylesine güzel anlatıyordu ki her eğitimde yeni şeyler öğrendim.

1 Martta “jr runner” etiketi ile koşmaya başladım. Aslında koşmak, kilo vermek için (yaklaşık 15 kilo verdim) başladığım yürüşlerin ardından gelen bir hevesti ve sonrasında uzun soluklu bir maceraya dönüştü. Koşmak tüm haftanın stresini atmanın en eğlenceli yolu oldu benim için.

Maraton tamamlama hedefiim 2015 yılı içindi. Koşu sırasında tanıştığım Yaşar abinin cesaretlendirmesiyle kendime idman programı oluşturdum ve 16 Kasım 2014’te 42km’lik İstanbul maratonunu 4:15’lik dereceyle tamamladım. Fiziksel ve zihinsel çok büyük bir mücadeleydi. Derecemin beklentimin üstünde olmasının bir sebebi de Oğuz Kaan Aslan oldu. 30.km’de karşılaştık ve son km’lerde yüksek motivasyonuyla enerjimi yeniledi.

Tüm bu süreçlerde Dilek hep yanımdaydı :) Hep destek oldu. Mesailerimi anlayışla karşıladı, partileri hiç kaçırmadı, benimle birlikte yarışlara ve sonunda aramıza katıldı =)

Facebook’un süprizi : https://www.facebook.com/video.php?v=10152193421962970

Daha atladığım nice olaylar: Dublin macerası, yeni ofisimiz, mesailer, partiler, Barış ve İsmail’in efsane düğünü, ailemle geçirdiğim tatil, 2,5 yıl aradan sonra ablamın İstanbul’a gelişi, İlyas’ın Chicago’ ya taşınması..

2014 yılı kariyerimde performans odaklı bir yıldı. 2015’te;

  • Öncü olabileceğim projelere imza atmak
  • Triatlon (yüzme,bisiklet,koşu), Yurtdışı maratonu, Dilek’le birlikte doğada +20km’lik bir parkur tamamlamak
  • Motor ehliyeti almak ve her an kullanabilirmiş gibi hazır olmak (2016’ya hazırlık)

istiyorum.

Keyifli bir yılı birlikte geçirmek dileğiyle =)

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 Filament.io 0 Flares ×

Benzer Yazılar

Yorum Bırakın

İşaretli alanların doldurulmalıdır. *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şahin Seçil

Şahin Seçil

BoostAcademy

Whiteboard

Mobil İstanbul