Smart Goals ile Adwords Kampanyalarınızı Optimize Edin?

Smart Goals ile Adwords Kampanyalarınızı Optimize Edin?

1 Flares Filament.io 1 Flares ×

Google dönüşüm odaklı yeni ürünü Smart Goals’ı duyurdu. Kısaca Smart Goals dönüşüm tanımlanmamış Adwords hesaplarına kolayca dönüşüm tanımlanmasını sağlayan, Analytics’in yeni (5.) dönüşüm türü.

http://adwords.blogspot.com.tr/2015/12/use-smart-goals-powered-by-google.html

Adwords blogunda yüzlerce hesabın dönüşümü ölçümlememesi üzerine odaklansa da;

“However, hundreds of thousands of small and medium businesses aren’t measuring their website conversions today.  Some businesses may not have a way for users to convert on their website and others may not have the time or the technical ability to implement conversion tracking.”

dönüşümü ölçen pek çok marka bile mikro dönüşümleri göz ardı ettiği için performasını maksimize edemiyor. Optimizasyonlarını makro dönüşümlere göre yapan markalar, yeterli veriye sahip olmadıkları için arzu ettikleri başarıya ulaşamıyorlar.

Smart Goals kullanıcı davranışlarına göre dönüşüm tanımlayarak çözüm üretiyor gibi görünse de Adwords blogunda duyrulduğu gibi hedefsiz dönüşüm tanımlamanın çözüm olacağını düşünmüyorum. Belki Google’ın dönüşüm optimize edici özelliğini kullanarak CPA hedefli kampanyalar oluşturmak için iyi bir adım olabilir ancak makro hedefleri belirlemeden oluşturulmuş kampanyalarla sonuca gitmek mümkün olmayacaktır.

Smart Goals dönüşüm ölçümlemeyen markaların ölçmeye başlaması için sadece ilk adım. Performansı arttırmak için daha fazlasını yapmalı ve hedeflerinizi net olarak belirlemelisiniz.

Smart Conversions

Mikro dönüşümlerin önemi hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz Unbounce.com ‘da yayınlanmış, The Key to Maximum Lifetime Customer Value yazısını okumanızı tavsiye ederim.

Dijital Pazarlama Eğimleri Başladı! Program Detayları Öğrenmek için Tıklayın!
1 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 1 LinkedIn 0 Filament.io 1 Flares ×

Benzer Yazılar

Yorum Bırakın

İşaretli alanların doldurulmalıdır. *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şahin Seçil

Şahin Seçil

BoostAcademy

Whiteboard

Mobil İstanbul