Sertifikalı AdWords Uzman Ücretleri Ne Kadar?

Sertifikalı AdWords Uzman Ücretleri Ne Kadar?

0 Flares Filament.io 0 Flares ×

Google AdWords hesabınızı yönetmesi için uzmana ödeyeceğiniz ücret anlaşmanıza bağlı olarak ciddi değişiklikler gösterebilir. Anlaşma yapmadan önce bu işlerin gidişatıyla ilgili şöyle bir araştırma yapıp fikir edinmek gereğinden fazla ödeme yapmanızın önüne geçebilir.

Google hesap yöneticinizle sabit bir ücrete anlaşabileceğiniz gibi aylık reklam bütçeniz üzerinden bir yüzde belirleyerek de anlaşma yapabilirsiniz. Her iki durumun da avantaj ve dezavantajları olduğunu söyleyebiliriz.

Düşük bütçeli hesaplar için sabit ücret üzerinden çalışıyor olmak bazen reklam ücretiniz kadar uzmana ödeme yapmanız anlamına gelebilse de uzmanın hesabınızla ilgileniyor olması umudunuzu yüksek tutar. Aksi takdirde, Örn: 3.000 TL’lik bir hesap için %10 ile anlaşılması durumunda ödeyeceğiniz 300 TL uzman açısından bakıldığında tatmin edici olmayabilir. Düşük bütçeli hesaplar için sabit ücretle çalışıyor olmak uzmanın hak ettiğini alabilmesi ve dolayısıyla motivasyonu için daha doğru olabilir.

Aylık bütçesi yüksek meblağlara ulaşan hesaplar için de reklam ücreti üzerinden yüzdeli çalışmak reklamveren için pek ekonomik olmayabilir. Aylık 100.000 TL’lik bir hesap için %10 ile anlaşıp 10.000 TL uzman ücreti ödemek canınızı yakabilir. Aynı zamanda uzmana ödeyeceğiniz tutar harcamanız üzerinden olursa aylık reklam bütçelerinizin planlanmasında karlılığınız gözardı edilmediğinden emin olmanız gerekir, sonuç olarak harcadığınız tutarın yüksekliği uzmanın diliminin büyüklüğünü artırıyor olacak. Zor olan bir hesaba para harcatmak değil, hesabın karlılığını optimum seviyede tutmaktır. Karlılığınız için optimum bütçede olduğunuzdan emin olun.

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 Filament.io 0 Flares ×

Benzer Yazılar

Yorum Bırakın

İşaretli alanların doldurulmalıdır. *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şahin Seçil

Şahin Seçil

BoostAcademy

Whiteboard

Mobil İstanbul