Rekabeti Yüksek Sektörlerde Reklam Yayınlamak

Rekabeti Yüksek Sektörlerde Reklam Yayınlamak

10 Flares Filament.io 10 Flares ×

Kredi, Sigorta, Mortgege gibi kelimelerde kar oranı yüksek olduğu için yoğun rekabet yaşanır. Ancak stratejiniz doğru ise bu rekabeti kara dönüştürebilirsiniz.

Örneğin diyelim ki çiçek satışı yapan bir dükkan sahibisiniz ya da bir çiçekçinin reklamlarını yönetiyorsunuz. İşe hemen rakiplerimizi incelemekle başlayalım.

  • Çiçek sektörü sürekliliği olan bir sektör olduğu için markalaşmış rakipleriniz var. Kullanıcılar bu markaları gördüğü zaman onlardan alışveriş yapma oranı çok yüksek.
  • Yılların verdiği tecrübe ve siteleri için harcadıkları araştırma maliyetlerini göz önüne alırsanız, siteleri profesyonel ve sorunsuz çalışmakta.
  • Müşteriyi siteye çektikten sonra kolayca alışverişi tamamlamasına yoğunlaşmışlar.
  • Müşteriler zamanında teslimat isterler ve kurumsal firmalar daha çok güven verir.

Eğer sizin siteniz rakiplerinize göre yeterli düzeyde değilse hiç işe başlamadan siteniz üzerinde oynamalar yapabilecek olan yeterliliğini ispatlamış yazılımcılara danışın. Eğer siteniz müşteriyi alışveriş iştahını kabartmıyorsa adwords ile istediğiniz stratejiyi geliştirin başarılı olamazsınız. Sitenizin başarısında emin değilseniz kendi kredi kartı bilgileriniz ile çevrenizi siteniz üzerinden alışverişe yönlendirin ve tepkilerini inceleyin. Eğer 10/9 u alışverişi başarılı bir şekilde tamamlamışsa diğer aşamalara geçebilirsiniz.

Rakipleriniz markalaştıkları için tavsiye ettiğim 2 strateji bulunmakta. Ya bölgenizden çiçek siparişi almak için yoğunlaşın ya da rakiplerinize göre fiyatlarını ucuz olsun. Örneğin İstanbul Etiler bölgesinde hizmet veriyorsanız, “etiler çiçek siparişi” kelimesinde 1. sırada olmaya özen gösterin. Unutmayın markalaşmış çiçekçiler aracı kurumlar ile çalıştıkları için sizin kadar esnek değillerdir ve müşteri ile aralarında müşteri hizmetleri soğukluğu vardır.

Sipariş fiyatınızı rakiplerinize göre ucuz yapmak kısa vadede iyi bir satış getirse de uzun vadede arzuladığınız verimi elde edemeyebilirsiniz. En ucuzu arayarak sitenizden alışveriş yapmış olan müşterinin sadakati, sizin hizmetinizi beğenerek sipariş vermiş olana göre kat ve kat azdır. Ucuzu tercih eden müşteriyi ilk fiyat güncellemesinde kaçırabilirsiniz.

Yoğun rekabette ucuza tıklanmanın bir diğer yolu, kalite puanınızın yüksek olduğu kelimeler üzerinde sıkı optimizasyon yapmanızdır. Sıralama yarışında tekliften sonra gelen en önemli 2. unsur kalite puanıdır. Rakiplerinizden yüksek bir puana sahipseniz, tıklama başına daha az ücret edersiniz. Nasıl daha yüksek kalite puanı edineceğiniz öğrenmek için,” Kalite puanımı nasıl yükseltirim” başlıklı yazımı okuyabilirsiniz.

10 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 10 Filament.io 10 Flares ×

Benzer Yazılar

Yorum Bırakın

İşaretli alanların doldurulmalıdır. *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şahin Seçil

Şahin Seçil

BoostAcademy

Whiteboard

Mobil İstanbul