Pahalı Kelimelerin Reklamını Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pahalı Kelimelerin Reklamını Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

14 Flares Filament.io 14 Flares ×

Eğer reklamını yaptığınız sektörde aşırı rekabet varsa, reklamlarınızı ayarlarken çok hassas davranmalısınız. Yapacağınız basit hatalar büyük bütçeleri boşa harcamanıza sebep olacaktır.

Sektör rekabeti yoğun, tıklama başı ücreti pahalı olan kelimelerde reklam yayınlarken yapılması gerekenler;

  • Kalite puanınızı sık sık kontrol edin. Kalite puanınızın rakiplerinizle gireceğiniz sıralama yarışındaki en büyük silahınız olduğunu unutmayın. Sürekli kalite puanınızı arttırmanın yollarını araştırın. ( http://sahinsecil.com/web-sitemin-kalitesini-nasil-yukseltirim )
  • Rekabetin yoğun yaşandığı saatleri tespit edin. Kimi firmalar sabah erken saatlerde iş stresi olduğu için google reklamlarını (kimileri de geç uyandığı için) reklamlarını yayınlamazlar. Reklamlarda rekabet ne kadar azsa o kadar ucuza iş alırsınız. Akşam saatlerinde de paydos sonrası iş alım şansınız artabilir. Çoğu ajans ya da adwords uzmanı saat 18:00 den sonra çalışmayı tercih etmez. Eğer reklamları kendiniz yayınlıyorsanız ya da adwords uzmanınız sizin kadar esnekse reklamları geç saatlere kadar takip edebilirsiniz.
  • Sürekli rakiplerinizi inceleyin. Fiyat teklifinde sizi alt sıralara itmek için, küçük miktarlarda arttırım yapabilirler. Eğer takipte iseniz bu ufak farkları hemen kapayabilirsiniz.
  • Anahtar kelimelerinizi çok titizlikle seçin. Genel anahtar kelimeler veriminizi düşürebilir. Mümkün olduğunca satış yapma ihtimaliniz yüksek olan kelimeleri tercih edin. Eğer imkanınız varsa dönüşüm optimize ediciyi mutlaka kullanın.
  • Doğru anahtar kelimeler için doğru reklam metinleri belirleyin. Hem satışlarınız hem de tıklama oranlarınız artacaktır.
  • Tıklanma sayınıza değil, satışlarınıza odaklanın. Yüksek rekabette edindiğiniz 10 tıklama sonrası satışınız yok ise bir sorun var demektir.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Sizinde eklemek istedikleriniz var ise çekinmeden ekleyin.

14 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 14 Filament.io 14 Flares ×

Benzer Yazılar

Yorum Bırakın

İşaretli alanların doldurulmalıdır. *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şahin Seçil

Şahin Seçil

BoostAcademy

Whiteboard

Mobil İstanbul