Kalite Puanı Nasıl Yükseltilir?

Kalite Puanı Nasıl Yükseltilir?

1 Flares Filament.io 1 Flares ×

Kalite puanı” başlıklı yazımda kalite puanı ile ilgili temel bilgileri vermiştim. Şimdi ise size nasıl daha kaliteli bir çalışma yürüterek, kalite puanınızı yükselteceğinizden bahsedeceğim.

Her şeyden önce ürünleriniz satışı ya da tanıtımı için bir web sitesi sahibiyseniz ve eğer siteniz kötü ise istediğiniz kadar reklam verin başarılı olamazsınız. Google bunu çok iyi bildiği için reklam verenlerinden öncelikle sitelerini güzelleştirmesini istiyor.

O zaman öncelikle web sitenizin kalitesini yükseltmeliyiz ki kalite puanımıza etkisi olsun. Faydalı tavsiyeler için “Web sitemin kalitesini nasıl yükseltirim” başlıklı yazıyı okumanızı tavsiye ederim.

Kalite puanında direk etkisi olan 3 kriter vardır. Anahtar kelime alaka düzeyi, açılış sayfası kalitesi, açılış sayfası yükleme süresi. Eğer bu kalite puanınız için 3 kriteride sağlıyorsanız, kalite puanınız en kötü 4 olacaktır. Yani kalite puanı 4 olan yeşil bir kalite puanı göstergesi kötünün iyisidir ve üzerine çalışılması gerekmektedir.

Ne demiştik, anahtar kelimeler sitenizle ile bağımlı, anahtar kelimeler ise reklamlarınız ile bağımlı. O zaman reklamlarınızın kalitesini arttırmalısınız. Okumaya “Reklamlarımın kalitesini nasıl artırım?” başlıklı yazımdan devam edebilirsiniz.

Genel olarak kötü yönetilen bir kampanyada çok başarılı bir reklam grubu oluştursanız da karşılığını alamayabilir, düşük kalite puanları ile karşılaşabilirsiniz. Tam tersini de söylemek doğru olacaktır, yeni oluşturduğunuz, değeri bilinmeyen bir reklam grubu iyi yönetilmiş bir kampanya altında yüksek kalite puanı ile başlayacaktır.

Tüme varım yöntemi ile kalite puanınızı nasıl yükseltebileceğinizin mantığını açıkladım. Zamanında bende kalite puanımı yükseltmenin yollarını öğrenmeye çalışırken bir sürü saçma sapan bilgiler deneyerek vakit ve para kaybı yaşadım. Sizlere tavsiyem en ufaktan başlayarak adım adım sorunları çözmenizdir.  Kulağa mantıksız gelen (arka planla aynı renk başlıklar atın, google a link verin vs…) bütün tavsiyelerden uzak durun. Unutmayın google’ ın ve sizin tek amacınız kaliteli bir içerikle kaliteli reklamlar yayınlamak olmalıdır.

1 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 1 Filament.io 1 Flares ×

Benzer Yazılar

1 yorum

  1. […] Arama ağı reklamlarında en önemli diğer unsur ise “Kalite puanı” dır. Kalite puanı, reklamların fiyatlandırılmasında doğrudan bir unsur olduğu için çok etkilidir. Eğer kalite puanınız rakiplerinizden düşük ise, rekabet gücünüz düşük olur ve arzu ettiğiniz satış rakamlarına ulaşamazsınız. Bknz Kalite Puanı Nasıl Yükseltilir? […]

    Reply

Yorum Bırakın

İşaretli alanların doldurulmalıdır. *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şahin Seçil

Şahin Seçil

BoostAcademy

Whiteboard

Mobil İstanbul