Google Adwords Uzmanı

Google Adwords Uzmanı

0 Flares Filament.io 0 Flares ×

Bildiğiniz gibi adwords reklamları firmaların ticari gelirlerini arttırmak için kullandıkları etkili pazarlama aracıdır. Firmalar adwords reklamlarını yayınlamak için, belirli ücretler ödenmektedir. Kimi sektörler ve firmalar için bu rakam günde bin liraları aşarken, kimi firmalar içinde 100 lirayı geçmez. Burada önemli olan firmanın ne kadar para yatırdığı değil, ne kadar fayda sağladığıdır. Google adwords uzmanı olarak benim görevim, az para ile çok iş alınmasını sağlamak.

Adwords öğrenilmesi kolay olduğu için bir gününü öğrenmeye harcayan herkes kendisini google adwords uzmanı tanımlıyor ve bu durum Türk firmalarının gelişmesini engelliyor. İnanın bana Türkiye’ de “Google adwords iş ortaklığı” statüsünde çok az firma bulunmakta. Az olamasının sebebi ise adwords sınavlarının zor olması. Eğer adwords bu kadar basit bir reklam aracı olsaydı  google sınav yapma gereği duymaz, herkese uzmanlık verirdi.

Google Adwords Uzmanı ile çalışmanın farkları;

  • Bütün kurallarını bildikleri için reklamlarda titiz davranırlar. Hata yapma olasılıkları çok daha düşüktür.
  • Gelişmeleri sürekli takip ederler. Google’ ın resmi sitesinden gelişmeleri takip edebilmek için İngilizce bilgisi çok önemlidir.
  • Birden fazla firma ile çalıştıkları için tecrübe sahibidirler. Farklı bakış açılarında fikir ve çözüm yolları önerebilirler.
  • Google, iş ortaklarına güvendiği için hesaplarını daha az aralıklarla inceler. Reklamlarınız sürekli incelemeye girmez ve iş kaybı yaşamazsınız.
  • Hesap oluşturma, raporlama ve takip konusunda hizmet verirler. (En azından raporlama ve takip benim için çok önemli bir konu)
  • Uzmanların sorun çözme hızları çok daha yüksektir. İş ortağı oldukları için maillerine daha hızlı cevap alırlar. Google herkes ile aynı ilgilenmez. Yeterliliğini sınavlar ile ispatlamış, adwords uzmanları önceliklidir.

Bu liste böyle uzar gider. Burada önemli olan sadece reklam yayınlamak değil, reklamlar aracılığı ile yatırım gelirinizi maksimuma çıkarmaktır. Yatırım gelirinizi arttıracak olan kişilerde, google tarafından yeterliliğini ispatlamış  google adwords uzmanlarıdır. Uzmanlığı ispatlamış kişiler ile çalışırsanız, pek çok sorununuz kendiliğinden çözülecektir.

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 Filament.io 0 Flares ×

Benzer Yazılar

Yorum Bırakın

İşaretli alanların doldurulmalıdır. *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şahin Seçil

Şahin Seçil

BoostAcademy

Whiteboard

Mobil İstanbul