Google Adwords Uzmanı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Google Adwords Uzmanı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

0 Flares Filament.io 0 Flares ×

Tam hakim olmadığınız bir konuda hesap yöneticinizi seçmek için karar verme aşamasındasınız. Ancak iş adayınız adwords uzman değil çok iyi pazarlamacı olabilir ve sizi kandırabilir. Yanlış anlamayın bu dolandırma bariz bir dolandırma olmayabilir ve birkaç ip ucu dışında maalesef anlamanız mümkün değildir. Üstelik bugün büyük diye nitelendirilen pek çok firmada bu yollara başvurmaktadır.

Google yazılımcıların faydalı yazılımlar üretmesi ve kampanyalarını kendi yazılımlarına entegre edebilmesi için “google api” ler yayınlar. Ama maalesef bazı ajanlar bu apilerle kendi panelleri yayınlamışlardır ve size doğruluğunu ispatlayamacağınız rapor ve rakamlar sunarlar. Örneğin reklamını yaptığınız bir basketbol topu için tıklama başına ücret aslında 0.83 iken size bu paneller aracılığı ile 1.13 müş gibi gösterebilirler. Üstelik bu değişikliği size sundukları paneldeki tek bir ayardan yapmaktadırlar. Eğer size bir panel ve şifre vermişlerse mutlaka adwords.google.com uzantılı reklam kampanyanızın kullanıcı adını ve şifresinide isteyin. Unutmayın en doğru bilgileri adwords.google.com adresinden öğrenebilirsiniz. Eğer veremiyoruz, sizdeki paneli kullanın gibi kelimeler kullanıyorlarsa başka ajans ya da kişilerle çalışmanın vakti gelmiş demektir.

Adwords uzmanının sizinle ilgilenebilecek kadar vakti geniş olmalı. Örneğin normal mesai saati 19:00 da biterken sizin ürünlerinizin en yoğun satıldığı zaman dilimi 23:00 olabilir ve siz toplantı yapmak istiyebilirsiniz. Ya da sabah 07:00 de ilk reklamın gösterilmesini ve bunun otomatik değil olarak değil, bilinçli yapılmasını isteyebilirsiniz. Aykırı gibi gözükse de anlaştığınız adwords uzmanınız ne kadar bütçe yönetiyor olursa olsun öncelikli işi siz olmalısınız. (Evet, uykudan bile önemli!)

İyi bir adwords uzmanı detaylı raporlama hizmeti verebilmelidir. Sizi gidişattan sürekli haberdar etmeli ve yeni fikirler ile size alternatif çözümler üretmelidir.

En önemli özelliği iş şeffaf olmalıdır. Eğer karşınızdaki yeterince şeffaf değilse kesinlikle iş yapmayın. Çalışacağınız ajans ya da uzmandan günlük rapor göndermesini isteyin.

Özetle Google Adwords Hesap yöneticiniz sizin için çalışıyor, siz onun için değil. Size vakit ayırmak ve isteklerinize cevap vermek, gerekirse toplantılar düzenleyerek bilgilendirmek google adwords uzmanlarında olması gereken özelliklerdendir.

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 Filament.io 0 Flares ×

Benzer Yazılar

Yorum Bırakın

İşaretli alanların doldurulmalıdır. *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şahin Seçil

Şahin Seçil

BoostAcademy

Whiteboard

Mobil İstanbul