Google Adwords Sertifikalı Uzmanın Size Kazandıracakları

Google Adwords Sertifikalı Uzmanın Size Kazandıracakları

0 Flares Filament.io 0 Flares ×

Bir google müşteri danışmanının kaliteli olduğunu nasıl anlarsınız? Aslında işin özü sorunun cevabını bilmekte yatıyor. Çok iyi bir yazılım mühendisi veya çok iyi bir analiz uzmanı işe almış olabilirsiniz ama firmanız reklamlarını emanet edeceğiniz bu kişiler google konusunda ne kadar uzmanlar. Bu sorunun cevabı ne bu zamana kadar yönettikleri bütçelerle, ne de hazırlamış olduğu size 4/4 lük gözüken kampanyalarla cevaplayabilirsiniz.

Reklamlarınızı emanet edeceğiniz müşteri yöneticiniz mutlaka en az google adwords sertifikasına sahip düzeyde olmalıdır. Bu sertifika o kişinin google ı özümsediğini ve reklamlarında başarılı olduğunu gösterir.
Google sertifikası almak sanıldığı gibi basit bir işlem değildir. Tecrübeli bir müşteri temsilcisi tek seferde alabilirken, 10’ larca kez sınava girip alamayan müşteri temsilcileride vardır. Google hazırlamış olduğu sınavda size salt bilgi soruları sormaz. Eğer böyle olsaydı, yanınızda ki ikinci bir bilgisayar ve google dan arama yaparak soruları hızlıca cevaplandırırdınız. Google size mantık soruları sorar ki bu işi özümsemeyen birinin bu sınavı şans eseri geçmesi mümkün değildir.
Google’ ın bu yazıyı hazırladığım zamanda ki puanlar;

 • Google Reklamcılığının Temelleri Sınavında geçer puan %85
 • Arama Ağı Reklamcılığı İleri Düzey Sınavında geçer puan %80
 • Raporlama ve Analiz Sınavında geçer puan %75
 • Görüntülü Reklamcılık Sınavında geçer puan %70
 • Eğer reklamlarınızı bireysel olarak yönetiyorsanız ve bilgi düzeyinizi sınamak istiyorsanız https://support.google.com/adwords/certification/?hl=tr adresten bütün detayları öğrenebilirsiniz.
 • Google Reklamcılığının temelleri ve her hangi bir diğer sertifikayı edinen kullanıcılar google uzmanı olarak tanımlanırlar. Ancak burada ufak bir nüans daha vardır. Eğer bu uzmanlar 3 ay içerisinde 10.000$’ lık bir tutarı yönetirlerse artık “Google iş ortağı” statüsüne yükselirler ve google ‘ın eşsiz nimetlerinden faydalanırlar.

Özetle, sertifikalı bir uzmanla çalışırsanız;

 • Kampanyanız optimize edilmiş olacağı için reklam bütçenizde ciddi azalmalar olur,
 • Reklamlarınız sürekli incelemeye girmez,
 • Reklamlarınız sürekli duraklatılmaz,
 • Sürekli fatura bilgisi kontrolü yapılmaz,
 • Tecrübeli olduğu için hata yapma ihtimali çok daha azdır,
 • Ciddi bir sorunla karşılaştığınızda muhatap olacağınız bir sorunlu olacaktır. (Google iş ortakları telefonla sorun hakkında sizden daha sık bilgi alabilir ve daha hızlı çözümlendirebilirler.)
0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 Filament.io 0 Flares ×

Benzer Yazılar

Yorum Bırakın

İşaretli alanların doldurulmalıdır. *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şahin Seçil

Şahin Seçil

BoostAcademy

Whiteboard

Mobil İstanbul