Google Adwords Reklamlar

Google Adwords Reklamlar

0 Flares Filament.io 0 Flares ×

Hepinizin bildiği gibi Türkiye’ de en çok kullanılan arama motoru Google’ dır. Potansiyel müşterileriniz hizmet verdiğiniz sektör ya da sattığınız ürünleri google arama motoru üzerinden sorgulamaktadır. Google adwords ise, gösterilen arama sonuçlarında veya potansiyel müşterilerinizin ziyaret ettiği web sitelerinde reklam vermenizi sağlayacak olan, online reklam aracınızdır. Google adwords, firmaların gelir ve karlılıklarını arttırmaya yönelik bir araçtır. Öyle ki kendi kuralları içerisinde, kullanıcıyı yanlış yönlendirecek reklamlar yapmanızı dahi engeller. Bu engeller, eğer doğru google uzmanları ile çalışırsanız size avantaj olarak dönecek, gereksiz aldatmaca peşinde olan firmaların rekabetini yok edecektir.

Google adwords’ un farkı tamamen kullandığı sistem ve eriştiği kitledir. Adwords’ un sistemi gereği, reklam bütçenizi siz yönetir ve size gelir sağlayan reklamları yönetirsiniz. Örneğin sadece bayanların ilgileneceği bir ürünün satışını yaptığınızı düşünelim. Eğer reklamınızı gazete, bilboard gibi offline mecralarda gösterirseniz, hedef kitlenize ulaşma ihtimaliniz düşük olacaktır ve reklamınızın satışlarınız üzerine olan etkisini tam olarak ölçümleyemeyeceksiniz. Halbuki google reklamlarında sadece bayanların ilgisini çeken sitelerde (hatta sadece sitelerin o konularında) ya da arama motorunda reklamlarınızı gösterebilirsiniz. Üstelik sitenize ekleyeceğiniz ufak bir kod parçası ile de dönüşümlerinizi, yani ne satış gelirinizi, hesaplayabilirsiniz.

Google reklamları ile bütçelerinizi siz belirlersiniz. Örneğin o gün sizin için 10 adet televizyon satışı yeterli olacaktır ve daha fazla satış, maliyetinizi arttırmaktadır. Google üzerinden kolaylıkla, hedefinize ulaştığınız zaman reklamlarınızı durdurabilirsiniz. Mesela yeni sitenize yeni bir ürün eklediniz ve satışın ne kadar kar getireceğinden emin olamıyorsunuz. Günlük bütçe belirleyerek, gün sonunda analiz yapabilir, yüksek meblağlar ödemeden istediğiniz bilgiye erişebilirsiniz.

Google Adwords reklamları doğru kullanıldığında (kaliteli bir adwords uzmanı tarafından) satışlarınızı ve marka bilinirliğini arttıran çok etkili bir reklam aracıdır. Eğer bugüne kadar google reklamlarınızda verimli olamadıysanız, sizin için hesabınızı inceleyebilir, gerekli optimizasyonları birlikte yapabiliriz.

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 Filament.io 0 Flares ×

Benzer Yazılar

Yorum Bırakın

İşaretli alanların doldurulmalıdır. *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şahin Seçil

Şahin Seçil

BoostAcademy

Whiteboard

Mobil İstanbul