Google Adwords Danışmalık Hizmeti

Google Adwords Danışmalık Hizmeti

0 Flares Filament.io 0 Flares ×

Google Adwords reklamlarını yayınlamak göründüğünden çok daha basit, reklamlar üzerinden dönüşüm elde etmek ise tahmin edebileceğinizden çok daha zordur. Google reklamlarında başarılı olmak için en az 3 konuda yeterli olmalısınız.

Google Arama Reklamları

Arama ağı reklamlarında, anahtar kelime seçimi çok önemlidir. Doğru anahtar kelimeyi, doğru açılış sayfasına tanımlarsanız müşterileriniz aradığını bulmakta zorlanmaz. Kullanıcılara aradığını sunmanız, doğru reklamları ile doğru kesime hitap etmeniz, satışlarınızı doğrudan etkileyecektir.

Arama ağı reklamlarında en önemli diğer unsur ise “Kalite puanı” dır. Kalite puanı, reklamların fiyatlandırılmasında doğrudan bir unsur olduğu için çok etkilidir. Eğer kalite puanınız rakiplerinizden düşük ise, rekabet gücünüz düşük olur ve arzu ettiğiniz satış rakamlarına ulaşamazsınız. Bknz Kalite Puanı Nasıl Yükseltilir?

Google Görsel Reklamlar

Google reklamları sadece aramalarda gözüken metinler değil, girdiğiniz pek çok sitede karşınıza çıkan görsel reklamlardır. Görsel reklamların marka bilinirliğine etkisi çok büyüktür. Kullanıcı defalarca sitenize girdiği halde sitenizin ismini bilmeyebilir ancak görsel reklamlarla sitenize hiç girmese bile logonuzu tanıyabilir. Marka bilinirliği arttırmak müşteriniz ile aranızdaki bağı kuvvetlendirir, güven sorununu ortadan kaldırır.

Görsel reklamlar arama ağı reklamlarına göre daha zahmetlidir. Bilgi ve tecrübe gerektirir. Firmalar tarafından yönetilen pek çok hesapta, reklam verenlerin farkında olmadan oyun sitelerine reklam verdiğini gözlemledim. Bu da o firmaların gereksiz reklam harcaması yaptığını, potansiyel müşteriyi ıskaladığını göstermektedir.

Google Dönüşümler

Google dönüşüm verilerinin Adwords reklamları arasında ne işi var diyebilirsiniz, ancak yorumlamayan her bir tıklama gereksiz yapılmış bir harcama olabilir. Google Analytics sadece yeni ziyaretçileri görmenizi sağlayan bir arayüz değil, tüm kampanyalarınızı yorumlamaya sağlayan detaylı ve olmazsa olmaz bir yazılımdır. Tüm reklamları planlamalı ve analiz etmelisiniz.

Diğer Google Reklamları

Blog sitelerine verilen reklamlardan tutunda, video reklamlara kadar pek çok reklam stratejisi oluşturabilirsiniz. Reklamlardan tam verim almak ve gereksiz harcamalardan kaçınmak için, Google adwords danışmanı ile çalışmanızı tavsiye ederim.

Google reklamlarına yeni başlıyor ya da başlamayı düşünüyorsanız, Google reklamlarını temel anlamda anlattığım Google adwords reklamları yazısına, yeni başlayanlar için Google Adwords videolarına göz atabilirsiniz.

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 Filament.io 0 Flares ×

Benzer Yazılar

Yorum Bırakın

İşaretli alanların doldurulmalıdır. *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şahin Seçil

Şahin Seçil

BoostAcademy

Whiteboard

Mobil İstanbul