Frosmo – Dönüşüm Optimizasyonu

Frosmo – Dönüşüm Optimizasyonu

1 Flares Filament.io 1 Flares ×

Frosmo teknoloji ile web sitemizde data odaklı yapabileceğimiz değişiklerden daha önce bahsetmiştim. http://sahinsecil.com/frosmo-donusum-optimizasyon-platformu/

Frosmo’yu biraz da yaptığımız geliştirmeler üzerinden  inceleyelim.

Search Box İyileştirmesi

İncelediğim Analytics hesaplarında kullanıcıların %2 ile %15’i arasında arama bölümünü kullandıklarını gözlemliyorum. Kullanıcıları doğru sayfalara yönlendirmek için hazırlanan bu arama bölümü, kullanıcının aradığı ürüne daha kolay ulaşmasını sağlayıp dönüşümleri arttırması gerekirken doğru sonuç vermediğin için pek çok sitede arka planda bırakılıyor. Hatta bazı siteler iyileştirme yapmak yerine kaldırmayı tercih edebiliyor.

Site içi arama düzenlemelerinin dönüşüme olan etkisi hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz Econsultancy’de yayınlanan makaleye göz atmanızı tavsiye ederim.

Müşterimiz Cadbury Gifts Direct ‘de tam bu noktada bizden site için arama sonuçlarını iyileştirmemizi istedi. PersonilizedChocolate

Ekran görüntüsünde gördüğünüz gibi “Personilized Chocola” aramasında çıkması gereken “Personilized Chocolate” kategorisindeki ürünleri gösterebilecek, ürün bulunamadığı zaman kullanıcıyı yönlendirecek bir yapıya geçildi.

Frosmo’nun en sevdiğim özelliklerinden birisi de ham datayı tutabilmesi ve segmente edebilmesi. Bu sayede ürün araması yapan kullanıcıyı segmente ederek, siteiçi modüller özelleştirebiliyor, segmentleri diğer pazarlama kanallarında (Adwords RM, FacebookRM, Mailing vb…) kullanabiliyoruz.

*** Örneklerin devamı gelecek 😉 ***

Paylaşacağım örnekler sizleri hayal kırıklığına uğratmasın.  Frosmo ekibi olarak yeni fikirlerle yeni bir dünya yaratmıyoruz, sizin hayal ettiğiniz yapıyı single tag teknolojisi ile yazılımcı gereksinimi olmadan yayına alarak test etmenizi ve geliştirmenizi sağlıyoruz :)

Müşterilerimizden izin almadan sonuçları paylaşamıyorum. Ancak yayınlanan case study’leri web sitemizden inceleyebilir, twitter hesabımızdan yeni gelişmeleri takip edebilir veya sorularınız için benimle iletişime geçebilirsiniz.

1 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 1 LinkedIn 0 Filament.io 1 Flares ×

Benzer Yazılar

Yorum Bırakın

İşaretli alanların doldurulmalıdır. *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şahin Seçil

Şahin Seçil

BoostAcademy

Whiteboard

Mobil İstanbul