Adwords Hesabım Emin Ellerde mi?

Adwords Hesabım Emin Ellerde mi?

0 Flares Filament.io 0 Flares ×

Sürekli gelen spam mailler, telefonla aranmalar ve hatta kapınıza kadar gelip adwords uzmanı olduğunu söyleyen bir grup pazarlamacının arasında doğruyu bulmanız için yardımcı olmaya çalışacağım. Öncelikle google sizin daha para ve fayda sağlayarak, reklamlara daha çok para harcamanızı istemektedir. Eğer siz çok para harcayıp verim alamazsanız reklam yayınlamazsınız. Google bu düzeni çok iyi bildiği ve bir takım pazarlamacılar tarafından adının sürekli kirletilmeye çalışmasından ötürü bir sınav sistemi getirmiştir. Bu sertifikasyon sisteminde adaylardan çeşitli kriterlerde yeterlilik göstermesi beklenmektedir. Yeterlilik gösterip adwords sertifikası alan kişilerin, bunu müşterilerine gösterebilmesi için google yeterlilik sayfası düzenler. Bknz Google Yeterlilik Sertifikası 

Sertifikasyon haricinde daha kalifiye olan bir aday istiyorsanız google iş ortaklarına bakmalısınız. Google adwords web sitesi üzerinde şu siteden uzman arayabileceğiniz gibi, gene benzer bir sistemle adwords kalifiye iş ortakları için bir sayfa hazırlar. Örneğin benim iş ortaklığı sayfam. Ayrıca özel bir rozet yayınlama hakkıda kazanırsınız.

“Bu kadar tan tanaya ne gerek vardı, reklam yayınlamak kolay değil mi zaten” diye düşünüyorsanız, reklam için çok büyük bütçeler kaybedebilirsiniz. Bir uzmanla çalışmak sizin reklamınızı kaliteli ve ucuza mal etmesi demektir. Hiçte kolay olmayan adwords iş ortaklığı sadece 2 yıl geçerlidir ve Türkiye’ de 20 den az bulunmaktadır.

Maalesef artık koşullar eskisi gibi değil. Para kazanmak için rakiplerinizden her konuda daha iyi olmalısınız. Sürekli para harcadığınız reklam bütçenizi yönetmek ya da yönettirmekte titizlik isteyen bir çalışma. Artık çalışan seçerken dikkate alacağınız çok önemli bir kriter var. Ayrıca güncel bilgileride sürekli takip etmek çok önemli. Eğer firmanızın reklam çalışması ile doğrudan siz ilgileniyorsanız, gelişmeleri sürekli yakından takip etmelisiniz. Bunun için size adword’ un resmi blogu olan adwords.blogspot.com sitesini takip etmenizi öneririm.

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 Filament.io 0 Flares ×

Benzer Yazılar

Yorum Bırakın

İşaretli alanların doldurulmalıdır. *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şahin Seçil

Şahin Seçil

BoostAcademy

Whiteboard

Mobil İstanbul