Adwords Google Reklamlarımın kalitesini nasıl artırım?

Adwords Google Reklamlarımın kalitesini nasıl artırım?

0 Flares Filament.io 0 Flares ×

Sizlere google reklamlarınızı oluştururken dikkat etmeniz gereken bir takım tiyolar vereceğim.

Google reklamlarınızı arama yapılacak kelimeleri göz önünde bulundurarak oluşturun. Google adwords, reklamları yayınlanırken, aradığınız kelimeleri koyu renkli olarak göstermektedir. Yani eğer anahtar kelimeniz “Google Adwords reklamları” ise ve sizin reklamınız “En ucuz adwords reklamları” ise, reklamınızla anahtar kelimenizle örtüşen yerleri koyu renkli olarak gözükecektir. Bu fark kullanıcının asıl aradığı kelimeyi öne çıkaracağı için tıklama oranınızın artması yani kalite puanınız yükselmesini sağlar.

Her anahtar kelime için ayrı reklam grupları oluşturamayacağınız için otomatik kural koyarak reklamlarınızı oluşturabilirsiniz.

Mümkün olduğunca aktif reklam sayınının 2 yada 3 olmasına özen gösterin. Bu size kıyalama yapma imkanı sağlar ve diğer reklamları eleştirme şansı doğurur. Eğer kullanıcılar 2. numaralı reklamı sürekli tercih ediyor, bir başka deyişle 2 numaralı reklamın tıklanma oranı daha yüksek ise, 1 numaralı reklamınızı değiştirebilir, yeni bir rekabet yaratabilirsiniz.

İleri ki zamanlarda otomatik kural hazırlama ve resimli, detaylı kaliteli reklam oluşturmak ile ilgili uzun, bol örnekli bir yazı hazırlayacağım. Şimdilik bunlar dışında önem vermeniz gereken kullanıcıların reklamlarınızı görüp tıkladığını ve reklamlarınız üzerinde bir hayli vakit harcamanız gerektiği.

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 Filament.io 0 Flares ×

Benzer Yazılar

Yorum Bırakın

İşaretli alanların doldurulmalıdır. *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şahin Seçil

Şahin Seçil

BoostAcademy

Whiteboard

Mobil İstanbul