Adgooroo Güncellemesiyle PLA Kampanyalarınız İçin de Detaylı Rakip Analizi

Adgooroo Güncellemesiyle PLA Kampanyalarınız İçin de Detaylı Rakip Analizi

0 Flares Filament.io 0 Flares ×

Paid search kampanyalarınızın performansını çeşitli raporlarla değerlendirebilirsiniz (auction insight, search query report vb.) ancak bu raporlarla rakipleriniz hakkında sınırlı bilgi edinebilirsiniz. Paid search kampanyalarınızda performansı yükseltmek için AdWords’ten edindiğiniz raporlarla sınırlı kalmayıp Adgooroo’yla rakiplerinizin pastadaki payı ve metrikleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Adgooroo, tanımladığınız kelimeler için rakiplerinizin cpc, impression, ctr, reklam metni, sitelink gibi metrik ve özellikleri hakkında bilgi alabileceğiniz bir rakip analizi aracıdır. Tanımladığınız kelimelere reklam verenleri, bu kelimelerin aranma hacimlerini ve rakiplerinizin bu kelimeler için bütçelerini görebilirsiniz.

Adgooroo_kelime_raporu

Adgooroo kullanarak hesap performansınızı yükseltebilirsiniz.

Kelime stratejileri geliştirebilirsiniz. Adgooroo’yu kullanarak rakiplerinizle çakıştığınız ve rakiplerinizin reklam verdiği fakat sizin sahiplenmediğiniz kelimelerin metriklerini görebilirsiniz. Bu metrikleri inceleyerek rekabetin az olduğu kelimeleri tespit edip kampanyalarınıza ekleyebilirsiniz. Rakibinizin sahiplendiği kelimeleri inceleyerek daha rekabetçi kampanyalar yaratabilirsiniz. Marka kelimelerinize reklamveren firmaları görebilir, marka kelimelerinizi sahiplenme yüzdenizi kontrol edebilirsiniz.
Reklam metinlerinizin performansını yükseltebilirsiniz. Adgooroo tanımladığınız kelimeler için rakiplerinizin reklam metinlerini ve sitelinklerini tahmini tıklanma oranlarıyla görebilmenizi sağlar bu sayede kendi reklamlarınızı tıklanma oranınızı yükseltecek şekilde revize etme şansı verir.
Rakibinizin, Adgooroo’ya tanımladığınız kelimeler için yaklaşık bütçelerini ve sezonsal yatırım değişimlerini görebilirsiniz.
Bildiğiniz gibi Google arama ağında Alışveriş reklam modeli ile başlık, fiyat, işletme adı gibi ürün bilgilerini ürünün görselini göstererek yayınlayabiliyoruz. Adgooroo’nun güncellemesiyle birlikte rakiplerimizin alışveriş kampanyalarındaki tahmini performansını görebileceğiz.

Adgooroo_alışveriş_reklamları

Adgooroo kullanarak alışveriş reklamları için alınabilecek bazı raporlar:

Alışveriş reklam modelini kullanan rakiplerim kimler?
Rakiplerimle karşılaştırıldığımda reklam alanında % kaç yer alabiliyorum?
Tanımladığım kelimelerin hangileri alışveriş reklamlarında gösterilebiliyor?
Sürekli en düşük ürün fiyatına sahip reklamveren var mı?
Alışveriş reklamlarındaki ürün fiyatlarının rakip reklamverenlerle kıyaslaması (aynı ürün için min, max fiyat verenler ve ortalama fiyat)
En sık gösterilen ürün reklamları hangileri?
Alışveriş reklamlarımdaki bilgileri nasıl geliştirebilirim?
Hangi reklamlar tahmini en yüksek tıklama oranına sahip?
Rakiplerim reklamlarında indirim veya kupon gösteriyor mu?
Rakiplerimin reklam verdiği benim reklam vermediğim ürünler neler?
Rakiplerime göre daha fazla gösterim ve tıklama aldığım ürünler neler?
Rakiplerim X ürünü için hangi görseli kullanıyor?

Tüm bu özellikler size rakipleriniz için AdWords arayüzden göremeyeceğiniz bilgileri sağlayarak daha yüksek performanslı kampanyalar oluşturmanıza ve marka bilinirliğinizi arttırmanıza yardımcı olur.

Not: Adgooroo’dan edineceğiniz dataların yalnızca tanımladığınız kelimeler için, tanımladığınız tarihten itibaren olduğunu, geçmişe dönük dataları edinemeyeceğinizi unutmamanız gerekir.

*Dilek Seçil tarafından GroupM blogunda yayınlanması için hazırlanmıştır.

Dijital Pazarlama Eğimleri Başladı! Program Detayları Öğrenmek için Tıklayın!
0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 Filament.io 0 Flares ×

Benzer Yazılar

Yorum Bırakın

İşaretli alanların doldurulmalıdır. *

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şahin Seçil

Şahin Seçil

BoostAcademy

Whiteboard

Mobil İstanbul